טוהר המידות חשוב לנו כמו טיהור המים, "מי עוז" טובה בשתי המידות !!! נסו אותנו      מחירים ואיכות ללא תחרות !!!     כנסו לחנות האתר והתרשמו !!!     טיהור מים     מטהרי מים     אוסמוזה הפוכה     מסנני מים     פילטרים למים     
תחקיר של מגזין הבריאות "מנטה"

תחקיר של מגזין הבריאות "מנטה" (3/3/2005)
איכות המים שאנו שותים,
מה ניתן לעשות לשיפור המים?
מה השיטה היעילה ביותר?
ההידרולוג של העמותה לאיכות הסביבה "אדם טבע ודין"
ממליץ לשתות מים ממערכת אוסמוזה הפוכה, לפני מים מינרליים.
קיראו בהמשך הכתבה.
 כתבה שפורסמה ב 22/06/04  ב-  y net   
מה בודקים במי השתייה?
הנחיות משרד הפנים מחייבות את ספקי המים (העיקרית שבהם היא חברת מקורות) ואת הרשויות המקומיות לבדוק נוכחות של 80 מזהמים במי השתייה. הדיווח לציבור הוא רק על הימצאות חיידקים במים.
מה לא בודקים?
התקן הישראלי מכיל רק כמחצית מהחומרים המופיעים בתקן האמריקאי, והוא גם מחמיר פחות. בין החומרים שלא מופיעים בתקן: כמה מחומרי ההדברה הנפוצים בארץ, וכן ממיס אורגני בשם דיכלורמתן (ממיסים אורגנים הם המזהמים העיקריים של מי התהום), שהתעשיות הכימיות והפרמצבטיות עושות בו שימוש נרחב. חומרים אחרים מופיעים בתקן בריכוז מותר הגבוה מהמקובל במערב. לפעמים, כמו במקרה של הטריכלורואתלין, בריכוז גבוה פי עשרה.
אבל מה עם תדירות הבדיקות? מדי כמה זמן נבדקות בארות השתייה? ד"ר אלן גרבר, חוקרת במכון וולקני: "באר בארצות הברית נבדקת ארבע פעמים בשנה, מרגע שהתגלה זיהום ברמה כלשהי. אצלנו מסתפקים בבדיקה פעם בשנה (במקרה חמור), ולרוב פעם בשלוש עד שש שנים. ריכוזי מזהמים אורגניים עלולים להשתנות בתדירות גבוהה. תדירות כמו בארץ עלולה להחמיץ חריגות רציניות מהתקן. מאז שנת 2000 (אז נכנס התקן לתוקפו) נבדקו מרבית הבארות בארץ רק פעם אחת. על סמך בדיקה זאת קובע משרד הבריאות שהמים טובים לשתייה".
 
מה זה עושה לבריאות שלנו?
חשיפה לממיסים אורגנים מעלה את הסיכון לחלות בסרטן וללדת ילודים עם פגיעה גנטית (ככל שנחשפים יותר, הסיכון גדל). עלולות להיגרם גם פגיעות במוח, בלב, בכבד, בכליות, בעצבי הגפיים, בשמיעה, במערכת הרבייה, בעור ובעיניים. 
מה אומר הממסד?
רובי שטיינברג, דובר משרד הבריאות: "בעולם יש מיליוני חומרים ’מסוכנים מאוד’. התקנים הישראליים עודכנו בשנת 2000 וכללו הגברה של תדירות הבדיקות, מפעם בעשר שנים לפעם בשלוש שנים. אין חשש לשתות מים, כי מקדם הביטחון שנלקח הוא בין פי 100 לפי 1,000. תדירות הבדיקות הנוכחית סבירה. אין ספק שגם משרד הבריאות מעוניין שייערכו בדיקות בתדירות גבוהה יותר".
מה הממסד יכול לעשות?
ד"ר גרבר: "הגיוני שניצמד להחלטות שהתקבלו בארצות שצברו ניסיון, למשל, נשתדל להתקרב אל התקן האמריקאי, הן מבחינת מספר החומרים, הן מבחינת הריכוז המותר והן מבחינת תדירות בדיקות. בנוגע לטענה שאומרת ’לקחנו מקדם ההגנה גבוה’ - לדעתי היא לא מספקת, לכל הפחות".
 שמעון צוק, הידרולוג, אדם טבע ודין: "חלק ניכר מהבעיה הוא היעדר שקיפות. הציבור לא מקבל מספיק מידע. אנחנו הצלחנו להפיק דוח מים מתומצת עם נתונים על 62 מזהמים. תושבי רעננה והרצליה כבר קיבלו את הדוחות. את זה צריכים ליישם בכל הארץ".
מה אנחנו יכולים לעשות?
צוק: "ברמה המערכתית צריך לתבוע שינוי של התקנים. ברמה המקומית, לדרוש מהרשות להפיק דוח מפורט.                ברמה האישית הפתרון הוא שימוש במתקנים לסינון מים בשיטת ’אוסמוזה הפוכה’                         (מחירי המכשירים 1700 עד 3000  שקלים). למתקנים אין תקן ישראלי, לכן חשוב להקפיד שיעמדו בתקן אירופי או אמריקאי. האפשרות הבאה בתור היא מים מינרלים".
 


   חזרה ל - תחקיר של מגזין הבריאות ``מנטה``  

פותח על ידי מערכת ביג ביז bigbiz בניית אתרים מבית אולביז פרסום עסקים
חנות האתרכל מה שחשוב לדעת
מבצע החודש - אוסמוזה +מיני בראוסמוזה הפוכה made im usaשירות למערכות טיהור מיםלמה מטהר מים ?
כיצד לבחור מערכת טיהור מים-יעילות מערכת טיהור המיםכיצד לבחור מיני ברשאלות שכדאי לשאול את המשווק לפני רכישת מטהר מיםשיטות סינון
מהי מנורת UV ומה יעילותה?תחקירים וכתבותהכל אודות המים המינרלים והמינרלים בטבעחדשות / זיהום המים
אודות האתראודות החברהצור קשרראובן מנדל
אולביז – בניית אתרים, קידום עסקים ואתרים באינטרנט
אוסמוזה הפוכה, מטהרי מים, מטהר מים, טיהור מים, מערכות טיהור מים, מסנני מים, מערכות מסנני מים, החלפת מסנן מים, סינון מים, פילטרים למים, מיני בר